Mała encyklopedia gołębi rasowych

Strona tytułowa

 • sobota, 02 listopada 2013
  • Strona tytułowa

    

    

    W porównaniu z wiekiem XX, na początku XXI wieku zdecydowanie zmalała liczba hodowców gołębi rasowych w Polsce. Na to nie ma wpływu brak literatury na temat ras i hodowli gołębi, bo takiej w Polsce jest wystarczająco dużo, lecz dostępna jest naszemu młodemu społeczeństwu wielka liczba nowych atrakcji w formie elektronicznej.

        W krajach, w których obok realizacji programu nauczania i nauki posługiwania się komputerem, prowadzi się także dodatkowe zajęcia o hodowli zwierząt gospodarskich, w tym gołębi, drobiu i królików itp. nie obserwuje się tak drastycznego spadku liczby hodowców wyżej wymienionych zwierząt.

        Na Zachodzie Europy docenia się wartość wychowawczą i zainteresowania dzieci i młodzieży hodowlą małych zwierząt domowych (ptaków i ssaków). Hodowcy zwierząt z okolicy zapraszani są do szkół na pogadanki o swoim hobby. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami odwiedzają znanych hodowców-hobbystów, a także miejscowe wystawy zwierząt domowych.

        Młodzież i dzieci doskonale poruszają  się po internecie. Dlatego zrodził się pomysł redagowania internetowej Małej encyklopedii gołębi rasowych, do której sukcesywnie dodawane będą kolejne hasła.

    

    

   Zapraszam 

        Wszystkie gołębie rasowe podzielone są na dziewięć grup (uformowane, brodawczaki, kuraki, dęte, barwne, turkoty, strukturalne, mewki i lotne). Według tych grup podzielona jest także internetowa encyklopedia. Każde hasło zawiera krótki opis rasy oraz zdjęcie gołębia. Hasła, a także inne opisy, np. dotyczące  hodowli gołębi, zamieszczane są w pdf.

        Aby wejść na stronę internetowej encyklopedii, wystarczy wpisać w googlach: Mała encyklopedia gołębi rasowych

        Życzę wszystkim Czytelnikom internetowej Małej encyklopedii gołębi rasowych
   zadowolenia z lektury haseł oraz zainteresowania hodowlą gołębi, która dostarcza wiele radości. 

   Kontakt z autorem encyklopedii internetowej: e-mail: mku841@escobb.com.pl; tel. stacjonarny: 33 8 152 026; kom. 600 236 361

    

    

    

    

    

    

    

   Blog w budowie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   mku841
   Czas publikacji:
   sobota, 02 listopada 2013 10:31

Kalendarz

Wrzesień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zakładki

Kanał informacyjny